t-Global Technology H48-2-300-300-1.0-0
H48-2-300-300-1.0-0 picture photo
Mfg. Part Number
H48-2-300-300-1.0-0
Brief Description
H48-2 SHEET 300X300X1MM
Datasheet Download
H48-2-300-300-1.0-0.pdf
Availability of H48-2-300-300-1.0-0
QUANTITY
H48-2-300-300-1.0-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of H48-2-300-300-1.0-0
Internal Part NumberEIS-H48-2-300-300-1.0-0
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ShapeSquare
Outline300.00mm x 300.00mm
Thickness0.040" (1.02mm)
MaterialSilicone Elastomer
Adhesive-
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity2.2 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H48-2-300-300-1.0-0
Related LinksH48-2-300, H48-2-300-300-1.0-0 Datasheet, t-Global Technology Distributor
H48-2-300-300-1.0-0 Details Description
Related parts for H48-2-300-300-1.0-0
TVS DIODE 3.3VWM 9VC 8SO datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
SCR PHASE CONT 2400V 1470A K-PUK datasheet.pdf
KIT DESIGN FOR DS3170 datasheet.pdf
RES 715K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE SKT datasheet.pdf
IC PCI SW 16LANE 16PORT 324BGA datasheet.pdf
RES SMD 16.2 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HEADER 3POS PCB R/A datasheet.pdf