t-Global Technology H48-2-320-320-0.5-1A
H48-2-320-320-0.5-1A picture photo
Mfg. Part Number
H48-2-320-320-0.5-1A
Brief Description
H48-2 SHEET 320X320X0.5MM W/ADH
Datasheet Download
H48-2-320-320-0.5-1A.pdf
Availability of H48-2-320-320-0.5-1A
QUANTITY
H48-2-320-320-0.5-1A Order Process
Ship out your order
Specifications of H48-2-320-320-0.5-1A
Internal Part NumberEIS-H48-2-320-320-0.5-1A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsDie-Cut Tolerence Guide
Product Training ModulesH48 Product Range
Thermal Interface Product Selection
ShapeSquare
Outline320.00mm x 320.00mm
Thickness0.019" (0.500mm)
MaterialSilicone Elastomer
AdhesiveAdhesive - One Side
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity2.2 W/m-K