t-Global Technology H48-2-320-320-0.5-2A
H48-2-320-320-0.5-2A picture photo
Mfg. Part Number
H48-2-320-320-0.5-2A
Brief Description
H48-2 SHEET 320X320X0.5MM W/ADH
Datasheet Download
H48-2-320-320-0.5-2A.pdf
Availability of H48-2-320-320-0.5-2A
QUANTITY
H48-2-320-320-0.5-2A Order Process
Ship out your order
Specifications of H48-2-320-320-0.5-2A
Internal Part NumberEIS-H48-2-320-320-0.5-2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsDie-Cut Tolerence Guide
Product Training ModulesH48 Product Range
Thermal Interface Product Selection
ShapeSquare
Outline320.00mm x 320.00mm
Thickness0.019" (0.500mm)
MaterialSilicone Elastomer
AdhesiveAdhesive - Both Sides
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity2.2 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H48-2-320-320-0.5-2A
Related LinksH48-2-320-, H48-2-320-320-0.5-2A Datasheet, t-Global Technology Distributor
H48-2-320-320-0.5-2A Details Description
Related parts for H48-2-320-320-0.5-2A
SWITCH TOGGLE SP3T 5A 120V datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK ISO CM 8-SOIC datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 28QFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .156 EXTEND datasheet.pdf
LENS/HOLDER POS PINS CREE XP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
L37-3 SHEET 300X300X0.3MM datasheet.pdf
CONN RCPT 23POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf