t-Global Technology H48-2-640-320-0.3-0
H48-2-640-320-0.3-0 picture photo
Mfg. Part Number
H48-2-640-320-0.3-0
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
H48-2 SHEET 640X320X0.3MM
Datasheet Download
H48-2-640-320-0.3-0.pdf
Availability of H48-2-640-320-0.3-0
QUANTITY
H48-2-640-320-0.3-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of H48-2-640-320-0.3-0
Internal Part NumberEIS-H48-2-640-320-0.3-0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsDie-Cut Tolerence Guide
Product Training ModulesH48 Product Range
Thermal Interface Product Selection
MSDS Material Safety DatasheetH48-2 MSDS
Featured ProductH48 Series
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
SeriesH48-2
UsageSheet
ShapeRectangle
Outline640.00mm x 320.00mm
Thickness0.012" (0.305mm)
MaterialSilicone Elastomer
Adhesive-
Backing, Carrier-
ColorRed
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity2.2 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H48-2-640-320-0.3-0
Related LinksH48-2-640, H48-2-640-320-0.3-0 Datasheet, t-Global Technology Distributor
H48-2-640-320-0.3-0 Details Description
Related parts for H48-2-640-320-0.3-0
JUMPER-H1503TR/A3048W/H1503TR 3" datasheet.pdf
CONN HEADER 32PS .100 DL R/A TIN datasheet.pdf
CAP ROCKER PADDLE RED datasheet.pdf
DIODE MODULE 1.2KV 600A DO200AB datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
ADAPTER WALL FOLDING CLIP EU datasheet.pdf
RES 52.3 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
TAPE ALUM FOIL 38.1MM CIR 100/PK datasheet.pdf