| Internal Part Number | EIS-H48-6-14.60-0.3-1A | |
| Standard Package | 1 | |
| Category | Fans, Thermal Management | |
| Family | Thermal - Pads, Sheets | |
| Series | H48-6 | |
| Usage | - | |
| Shape | Round | |
| Outline | 14.60mm Dia | |
| Thickness | 0.012" (0.305mm) | |
| Material | Silicone Elastomer | |
| Adhesive | Adhesive - One Side | |
| Backing, Carrier | - | |
| Color | Gray | |
| Thermal Resistivity | - | |
| Thermal Conductivity | 3.2 W/m-K | |