t-Global Technology H48-6-150-150-0.3-2A
H48-6-150-150-0.3-2A picture photo
Mfg. Part Number
H48-6-150-150-0.3-2A
Brief Description
H48-6 SHEET 150X150X0.3MM W/ADH
Datasheet Download
H48-6-150-150-0.3-2A.pdf
Availability of H48-6-150-150-0.3-2A
QUANTITY
H48-6-150-150-0.3-2A Order Process
Ship out your order
Specifications of H48-6-150-150-0.3-2A
Internal Part NumberEIS-H48-6-150-150-0.3-2A
ShapeSquare
Outline150.00mm x 150.00mm
Thickness0.012" (0.305mm)
MaterialSilicone Elastomer
AdhesiveAdhesive - Both Sides
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity3.2 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H48-6-150-150-0.3-2A
Related LinksH48-6-150-, H48-6-150-150-0.3-2A Datasheet, t-Global Technology Distributor
H48-6-150-150-0.3-2A Details Description
Related parts for H48-6-150-150-0.3-2A
RES SMD 330 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES 2K OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC RECEIVER HOTLINK 28-PLCC datasheet.pdf
RES SMD 2.4K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 115 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 11.3 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
WIRE TIE 8.0" 18LBS WHT datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 1KV X7R 1808 datasheet.pdf
HOOF 2.30MM datasheet.pdf
CONN PLUG IDC .100" 40POS datasheet.pdf
CAP FILM 0.0016 UF 5 % 2KVDC RAD datasheet.pdf