t-Global Technology H48-6-150-150-0.5-2A
H48-6-150-150-0.5-2A picture photo
Mfg. Part Number
H48-6-150-150-0.5-2A
Brief Description
H48-6 SHEET 150X150X0.5MM W/ADH
Datasheet Download
H48-6-150-150-0.5-2A.pdf
Availability of H48-6-150-150-0.5-2A
QUANTITY
H48-6-150-150-0.5-2A Order Process
Ship out your order
Specifications of H48-6-150-150-0.5-2A
Internal Part NumberEIS-H48-6-150-150-0.5-2A
ShapeSquare
Outline150.00mm x 150.00mm
Thickness0.019" (0.500mm)
MaterialSilicone Elastomer
AdhesiveAdhesive - Both Sides
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity3.2 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H48-6-150-150-0.5-2A
Related LinksH48-6-150-, H48-6-150-150-0.5-2A Datasheet, t-Global Technology Distributor
H48-6-150-150-0.5-2A Details Description
Related parts for H48-6-150-150-0.5-2A
HEAT SHR POLY W/ADH BLK 1/2" X6" datasheet.pdf
CAP THIN FILM 1.8PF 100V 0603 datasheet.pdf
RES SMD 300K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 66POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
Crystal 12.0000MHz 30ppm 20pF 150 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
RES 17 OHM 7W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 690K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
OSC XO 32.768MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
CONN M8 MALE 3POS datasheet.pdf