t-Global Technology H48-6-150-150-1.0-1A
H48-6-150-150-1.0-1A picture photo
Mfg. Part Number
H48-6-150-150-1.0-1A
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
H48-6 SHEET 150X150X1MM W/ADH
Datasheet Download
H48-6-150-150-1.0-1A.pdf
Availability of H48-6-150-150-1.0-1A
QUANTITY
H48-6-150-150-1.0-1A Order Process
Ship out your order
Specifications of H48-6-150-150-1.0-1A
Internal Part NumberEIS-H48-6-150-150-1.0-1A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsDie-Cut Tolerence Guide
Product Training ModulesH48 Product Range
Thermal Interface Product Selection
MSDS Material Safety DatasheetH48-6 MSDS
Featured ProductH48 Series
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
SeriesH48-6
UsageSheet
ShapeSquare
Outline150.00mm x 150.00mm
Thickness0.040" (1.02mm)
MaterialSilicone Elastomer
AdhesiveAdhesive - One Side
Backing, Carrier-
ColorGray
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity3.2 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H48-6-150-150-1.0-1A
Related LinksH48-6-150-, H48-6-150-150-1.0-1A Datasheet, t-Global Technology Distributor
H48-6-150-150-1.0-1A Details Description
Related parts for H48-6-150-150-1.0-1A
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 3A 48V datasheet.pdf
IC REG BCK 1.5V 0.8A SYNC 10MSOP datasheet.pdf
IC XDCP 32-TAP 50K 3WIRE 8-SOIC datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 51K OHM 0804 datasheet.pdf
IC ADC 12BIT DUAL BIPO 24-TSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT HOUSING 8POS 2.0MM datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 450MA 295 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 62PF 25V C0G 0201 datasheet.pdf
RES 25.5 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf