t-Global Technology H48-6-150-150-10.0-0
H48-6-150-150-10.0-0 picture photo
Mfg. Part Number
H48-6-150-150-10.0-0
Brief Description
H48-6 SHEET 150X150X10MM
Datasheet Download
H48-6-150-150-10.0-0.pdf
Availability of H48-6-150-150-10.0-0
QUANTITY
H48-6-150-150-10.0-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of H48-6-150-150-10.0-0
Internal Part NumberEIS-H48-6-150-150-10.0-0
ShapeSquare
Outline150.00mm x 150.00mm
Thickness0.394" (10.00mm)
MaterialSilicone Elastomer
Adhesive-
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity3.2 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H48-6-150-150-10.0-0
Related LinksH48-6-150-, H48-6-150-150-10.0-0 Datasheet, t-Global Technology Distributor
H48-6-150-150-10.0-0 Details Description
Related parts for H48-6-150-150-10.0-0
IC ENCODER 20-KEY 20-SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 150NH 270MA 200 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 61.9 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CARDEDGE 36POS DL .100 BLK PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 442 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 806 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 306MA 750 MOHM datasheet.pdf