t-Global Technology H48-6-150-150-3.0-1A
H48-6-150-150-3.0-1A picture photo
Mfg. Part Number
H48-6-150-150-3.0-1A
Brief Description
H48-6 SHEET 150X150X3MM W/ADH
Datasheet Download
H48-6-150-150-3.0-1A.pdf
Availability of H48-6-150-150-3.0-1A
QUANTITY
H48-6-150-150-3.0-1A Order Process
Ship out your order
Specifications of H48-6-150-150-3.0-1A
Internal Part NumberEIS-H48-6-150-150-3.0-1A
UsageSheet
ShapeSquare
Outline150.00mm x 150.00mm
Thickness0.118" (3.00mm)
MaterialSilicone Elastomer
AdhesiveAdhesive - One Side
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity3.2 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H48-6-150-150-3.0-1A
Related LinksH48-6-150-, H48-6-150-150-3.0-1A Datasheet, t-Global Technology Distributor
H48-6-150-150-3.0-1A Details Description
Related parts for H48-6-150-150-3.0-1A
CAP CER 1.3PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
RES SMD 4.22K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC HALL EFFECT SENSOR SSO-2 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 10A 250V datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 6A 4.5V datasheet.pdf
RADIO NOISE FILTER datasheet.pdf
RES 12.5K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 53.6 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP ZRO-DRFT 4MHZ RRO 8MSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS INLINE PIN datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 50 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf