t-Global Technology H48-6-320-320-10.0-0
H48-6-320-320-10.0-0 picture photo
Mfg. Part Number
H48-6-320-320-10.0-0
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
H48-6 SHEET 320X320X10MM
Datasheet Download
H48-6-320-320-10.0-0.pdf
Availability of H48-6-320-320-10.0-0
QUANTITY
H48-6-320-320-10.0-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of H48-6-320-320-10.0-0
Internal Part NumberEIS-H48-6-320-320-10.0-0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsDie-Cut Tolerence Guide
Product Training ModulesH48 Product Range
Thermal Interface Product Selection
MSDS Material Safety DatasheetH48-6 MSDS
Featured ProductH48 Series
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
SeriesH48-6
UsageSheet
ShapeSquare
Outline320.00mm x 320.00mm
Thickness0.394" (10.00mm)
MaterialSilicone Elastomer
Adhesive-
Backing, Carrier-
ColorGray
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity3.2 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H48-6-320-320-10.0-0
Related LinksH48-6-320-, H48-6-320-320-10.0-0 Datasheet, t-Global Technology Distributor
H48-6-320-320-10.0-0 Details Description
Related parts for H48-6-320-320-10.0-0
TRANS 2NPN 45V 0.1A 5TSSOP datasheet.pdf
IC MPU MPC83XX 400MHZ 620BGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 182POS .050 datasheet.pdf
IC VREF SERIES 2.5V 8DIP datasheet.pdf
CONN RCPT 66POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 30"L X 48"W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
RES 23.2K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN LINE DRAIN CRIMP 1POS datasheet.pdf
CRYSTAL 48.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf
5600UF 100V 35X45MM 105C 2000H datasheet.pdf