t-Global Technology H48-6-640-320-1.0-1A
H48-6-640-320-1.0-1A picture photo
Mfg. Part Number
H48-6-640-320-1.0-1A
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
H48-6 SHEET 640X320X1MM W/ADH
Datasheet Download
H48-6-640-320-1.0-1A.pdf
Availability of H48-6-640-320-1.0-1A
QUANTITY
H48-6-640-320-1.0-1A Order Process
Ship out your order
Specifications of H48-6-640-320-1.0-1A
Internal Part NumberEIS-H48-6-640-320-1.0-1A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsDie-Cut Tolerence Guide
Product Training ModulesH48 Product Range
Thermal Interface Product Selection
MSDS Material Safety DatasheetH48-6 MSDS
Featured ProductH48 Series
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
SeriesH48-6
UsageSheet
ShapeRectangle
Outline640.00mm x 320.00mm
Thickness0.040" (1.02mm)
MaterialSilicone Elastomer
AdhesiveAdhesive - One Side
Backing, Carrier-
ColorGray
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity3.2 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H48-6-640-320-1.0-1A
Related LinksH48-6-640-, H48-6-640-320-1.0-1A Datasheet, t-Global Technology Distributor
H48-6-640-320-1.0-1A Details Description
Related parts for H48-6-640-320-1.0-1A
RES SMD 200 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
LAMP INCAND T1.25 WIRE TERM 6V datasheet.pdf
RES 715 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS 26AWG .100 BLUE datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM 24-TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf