t-Global Technology H48-6A-150-150-0.3-0
H48-6A-150-150-0.3-0 picture photo
Mfg. Part Number
H48-6A-150-150-0.3-0
Brief Description
H48-6 SHEET 150X150X0.3MM
Datasheet Download
H48-6A-150-150-0.3-0.pdf
Availability of H48-6A-150-150-0.3-0
QUANTITY
H48-6A-150-150-0.3-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of H48-6A-150-150-0.3-0
Internal Part NumberEIS-H48-6A-150-150-0.3-0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsDie-Cut Tolerence Guide
Product Training ModulesH48 Product Range
Thermal Interface Product Selection
H48-6A Silicone Based Gap Filter
ShapeSquare
Outline150.00mm x 150.00mm
Thickness0.012" (0.305mm)
MaterialSilicone Elastomer
Adhesive-
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity4.0 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H48-6A-150-150-0.3-0
Related LinksH48-6A-150, H48-6A-150-150-0.3-0 Datasheet, t-Global Technology Distributor
H48-6A-150-150-0.3-0 Details Description
Related parts for H48-6A-150-150-0.3-0
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 8SOIC datasheet.pdf
IC ADC 8BIT LC2MOS 8CH 28-PLCC datasheet.pdf
RES SMD 365 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TRIAC 800V 4A DPAK datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 125MA 250VAC AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 2.32 OHM 1% 20W datasheet.pdf
TRIMMER 50 OHM 1W HOOK datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 20POS GOLD datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 8V 42W datasheet.pdf