t-Global Technology H48-6A-150-150-0.5-2A
H48-6A-150-150-0.5-2A picture photo
Mfg. Part Number
H48-6A-150-150-0.5-2A
Brief Description
H48-6A SHEET 150X150X0.5MM W/ADH
Datasheet Download
H48-6A-150-150-0.5-2A.pdf
Availability of H48-6A-150-150-0.5-2A
QUANTITY
H48-6A-150-150-0.5-2A Order Process
Ship out your order
Specifications of H48-6A-150-150-0.5-2A
Internal Part NumberEIS-H48-6A-150-150-0.5-2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsDie-Cut Tolerence Guide
Product Training ModulesH48 Product Range
Thermal Interface Product Selection
H48-6A Silicone Based Gap Filter
ShapeSquare
Outline150.00mm x 150.00mm
Thickness0.019" (0.500mm)
MaterialSilicone Elastomer
AdhesiveAdhesive - Both Sides
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity4.0 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H48-6A-150-150-0.5-2A
Related LinksH48-6A-150, H48-6A-150-150-0.5-2A Datasheet, t-Global Technology Distributor
H48-6A-150-150-0.5-2A Details Description
Related parts for H48-6A-150-150-0.5-2A
RECTIFIER BRIDGE 2A 200V KBPM datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 8KB FLASH 32QFN datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
RES 390K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf