t-Global Technology H48-6A-150-150-2.0-0
H48-6A-150-150-2.0-0 picture photo
Mfg. Part Number
H48-6A-150-150-2.0-0
Brief Description
H48-6 SHEET 150X150X2MM
Datasheet Download
H48-6A-150-150-2.0-0.pdf
Availability of H48-6A-150-150-2.0-0
QUANTITY
H48-6A-150-150-2.0-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of H48-6A-150-150-2.0-0
Internal Part NumberEIS-H48-6A-150-150-2.0-0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsDie-Cut Tolerence Guide
Product Training ModulesH48 Product Range
Thermal Interface Product Selection
H48-6A Silicone Based Gap Filter
ShapeSquare
Outline150.00mm x 150.00mm
Thickness0.079" (2.00mm)
MaterialSilicone Elastomer
Adhesive-
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity4.0 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H48-6A-150-150-2.0-0
Related LinksH48-6A-150, H48-6A-150-150-2.0-0 Datasheet, t-Global Technology Distributor
H48-6A-150-150-2.0-0 Details Description
Related parts for H48-6A-150-150-2.0-0
CAP ALUM 10UF 20% 63V SMD datasheet.pdf
SWITCH DETECT SPDT SHORTING 30V datasheet.pdf
IC MPU OMAP-L1X 300MHZ 256BGA datasheet.pdf
RES SMD 5.6 OHM 5% 2W 2512 datasheet.pdf
CAP PANEL IND RED OIL TIGHT datasheet.pdf
LED EASYWHT WARM WHT 2700K 2SMD datasheet.pdf
CABLE 2COND 14AWG GRY SHLD 1000' datasheet.pdf
RES 105K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 6.4A 11 MOHM SMD datasheet.pdf