t-Global Technology H48-6A-150-150-3.0-0
H48-6A-150-150-3.0-0 picture photo
Mfg. Part Number
H48-6A-150-150-3.0-0
Brief Description
H48-6 SHEET 150X150X3MM
Datasheet Download
H48-6A-150-150-3.0-0.pdf
Availability of H48-6A-150-150-3.0-0
QUANTITY
H48-6A-150-150-3.0-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of H48-6A-150-150-3.0-0
Internal Part NumberEIS-H48-6A-150-150-3.0-0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsDie-Cut Tolerence Guide
Product Training ModulesH48 Product Range
Thermal Interface Product Selection
H48-6A Silicone Based Gap Filter
ShapeSquare
Outline150.00mm x 150.00mm
Thickness0.118" (3.00mm)
MaterialSilicone Elastomer
Adhesive-
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity4.0 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H48-6A-150-150-3.0-0
Related LinksH48-6A-150, H48-6A-150-150-3.0-0 Datasheet, t-Global Technology Distributor
H48-6A-150-150-3.0-0 Details Description
Related parts for H48-6A-150-150-3.0-0
RES SMD 30K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
Connector Receptacle 24 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP CER 27PF 10V NP0 0201 datasheet.pdf
CONN FME JACK STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
RES 1.58K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC SENSOR INTERFACE PROG 16TSSOP datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.00 JMPR LGT 229 TYP datasheet.pdf
COUNTER 6 CHARACTER PANEL MT datasheet.pdf
CAP CER 91PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf
IC REG BUCK 5V 0.3A SYNC 8TDFN datasheet.pdf