t-Global Technology H48-6A-320-320-0.5-0
H48-6A-320-320-0.5-0 picture photo
Mfg. Part Number
H48-6A-320-320-0.5-0
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
H48-6 SHEET 320X320X0.5MM
Datasheet Download
H48-6A-320-320-0.5-0.pdf
Availability of H48-6A-320-320-0.5-0
QUANTITY
H48-6A-320-320-0.5-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of H48-6A-320-320-0.5-0
Internal Part NumberEIS-H48-6A-320-320-0.5-0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsDie-Cut Tolerence Guide
Product Training ModulesH48 Product Range
Thermal Interface Product Selection
H48-6A Silicone Based Gap Filter
MSDS Material Safety DatasheetH48-6A MSDS
Featured ProductH48 Series
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
SeriesH48-6A
UsageSheet
ShapeSquare
Outline320.00mm x 320.00mm
Thickness0.019" (0.500mm)
MaterialSilicone Elastomer
Adhesive-
Backing, Carrier-
ColorHenna
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity4.0 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H48-6A-320-320-0.5-0
Related LinksH48-6A-320, H48-6A-320-320-0.5-0 Datasheet, t-Global Technology Distributor
H48-6A-320-320-0.5-0 Details Description
Related parts for H48-6A-320-320-0.5-0
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.563" (14.30mm) datasheet.pdf
RES ARRAY 5 RES 1M OHM 6SIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SURGE SUPPR 6OUT 6'CORD datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 46POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
HM-ZD 2PR HDR ASSY 1.8MM datasheet.pdf
CONN ADAPT JACK-JACK BNC 75 OHM datasheet.pdf
SCREW VIBR GROMMET BLACK .375" datasheet.pdf
CAP CER 680PF 4V X7R 01005 datasheet.pdf