t-Global Technology H48-6G-200-200-0.3-1A
H48-6G-200-200-0.3-1A picture photo
Mfg. Part Number
H48-6G-200-200-0.3-1A
Brief Description
H48-6G 200X200X0.3MM W/ADH
Datasheet Download
H48-6G-200-200-0.3-1A.pdf
Availability of H48-6G-200-200-0.3-1A
QUANTITY
H48-6G-200-200-0.3-1A Order Process
Ship out your order
Specifications of H48-6G-200-200-0.3-1A
Internal Part NumberEIS-H48-6G-200-200-0.3-1A
ShapeSquare
Outline200.00mm x 200.00mm
Thickness0.012" (0.305mm)
MaterialSilicone Elastomer
AdhesiveAdhesive - One Side
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity6.0 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H48-6G-200-200-0.3-1A
Related LinksH48-6G-200, H48-6G-200-200-0.3-1A Datasheet, t-Global Technology Distributor
H48-6G-200-200-0.3-1A Details Description
Related parts for H48-6G-200-200-0.3-1A
24-PIN TEST CLIP ALLOY DIP .30" datasheet.pdf
CBL RIBN 6COND 0.079 GRAY 100' datasheet.pdf
RES SMD 680 OHM 5% 2/3W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 95.3KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 1.62 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 3/8-24 UNF 4-20MA datasheet.pdf
TVS DIODE 5.8VWM 10.5VC AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1.5UF 10V X8L 1206 datasheet.pdf
RES 15 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC THERMOSTAT PRESET SOT23-5 datasheet.pdf
DIP CABLE 6POS datasheet.pdf