Delta Electronics H48SA12025NRFA
H48SA12025NRFA picture photo
Mfg. Part Number
H48SA12025NRFA
Manufacturer
Product Category
DC DC Converters
Brief Description
MODULE DC/DC 1/2 BRICK 12V 25A
Datasheet Download
H48SA12025NRFA.pdf
Availability of H48SA12025NRFA
QUANTITY
H48SA12025NRFA Order Process
Ship out your order
Specifications of H48SA12025NRFA
Internal Part NumberEIS-H48SA12025NRFA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductPower Management Solutions
Standard Package15
Category Power Supplies - Board Mount
FamilyDC DC Converters
SeriesDelphi H48SA
PackagingBulk
TypeIsolated Module
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)36V
Voltage - Input (Max)75V
Voltage - Output 112V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)25A
Power (Watts) - Manufacture Series300W
Voltage - Isolation2.25kV (2250V)
FeaturesRemote On/Off, OCP, OTP, OVP, UVLO
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case9-DIP Module, 1/2 Brick
Size / Dimension2.40" L x 2.30" W x 0.43" H (61.0mm x 58.4mm x 10.9mm)
Operating Temperature-40°C ~ 122°C
Efficiency93.2%
Power (Watts) - Max300W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H48SA12025NRFA
Related LinksH48SA12, H48SA12025NRFA Datasheet, Delta Electronics Distributor
H48SA12025NRFA Details Description
Related parts for H48SA12025NRFA
HEX STANDOFF 4-40 NYLON 5/8" datasheet.pdf
PULL TAB LOOP CONTIN STRIP 120IN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC 3-TO-8 DECODER/DEMUX 16-SOIC datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROCESS 100-240V datasheet.pdf
CONN RACK/PANEL 14POS 5A datasheet.pdf
IC TEMP SENSOR ANALOG SSOP5 datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 25V X7R RADIAL datasheet.pdf
Connector Header 9 Position 0.250" (6.35mm) Tin Through Hole datasheet.pdf