Hirose Electric Co Ltd H4BBG-10104-B8
H4BBG-10104-B8 picture photo
Mfg. Part Number
H4BBG-10104-B8
Brief Description
JUMPER-H9991TR/1852BK/H9991TR 4"
Datasheet Download
H4BBG-10104-B8.pdf
Availability of H4BBG-10104-B8
QUANTITY
H4BBG-10104-B8 Order Process
Ship out your order
Specifications of H4BBG-10104-B8
Internal Part NumberEIS-H4BBG-10104-B8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductDF13 Series
Contact EndSocket to Socket
Length4.0" (101.6mm)
Wire Gauge28 AWG
Contact FinishGold
ColorBlack
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H4BBG-10104-B8
Related LinksH4BBG-1, H4BBG-10104-B8 Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
H4BBG-10104-B8 Details Description
Related parts for H4BBG-10104-B8
TRIMMER 100K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
IC EEPROM 64KBIT 200NS 32PLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100 EYELET datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 20V 5A DO214AB datasheet.pdf
TVS DIODE 13.6VWM 22.5VC AXIAL datasheet.pdf
IC MASTER DSI 2.02 DIFF 32-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 14.7 OHM 1% 1/2W 2010 datasheet.pdf
CABLE SERVOMOTOR ROBOT 5M datasheet.pdf
SWITCH HEX ROTARY DIP J-LEAD datasheet.pdf
RES 16.9K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf