Hirose Electric Co Ltd H4BBT-10102-W8
H4BBT-10102-W8 picture photo
Mfg. Part Number
H4BBT-10102-W8
Brief Description
JUMPER-H9992TR/1852WH/H9992TR 2"
Datasheet Download
H4BBT-10102-W8.pdf
Availability of H4BBT-10102-W8
QUANTITY
H4BBT-10102-W8 Order Process
Ship out your order
Specifications of H4BBT-10102-W8
Internal Part NumberEIS-H4BBT-10102-W8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductDF13 Series
Contact EndSocket to Socket
Length2.0" (50.8mm)
Wire Gauge28 AWG
Contact FinishTin
ColorWhite
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H4BBT-10102-W8
Related LinksH4BBT-1, H4BBT-10102-W8 Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
H4BBT-10102-W8 Details Description
Related parts for H4BBT-10102-W8
CONN SOCKET SIP 13POS TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 36-72VIN 05VOUT datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
CONFIGURABLE 3-WAY ISOLATING AMP datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CAP CER 2.2PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf