Hirose Electric Co Ltd H4BBT-10105-W1
H4BBT-10105-W1 picture photo
Mfg. Part Number
H4BBT-10105-W1
Brief Description
JUMPER-H9992TR/A3047W/H9992TR 5"
Datasheet Download
H4BBT-10105-W1.pdf
Availability of H4BBT-10105-W1
QUANTITY
H4BBT-10105-W1 Order Process
Ship out your order
Specifications of H4BBT-10105-W1
Internal Part NumberEIS-H4BBT-10105-W1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductDF13 Series
Contact EndSocket to Socket
Length5.0" (127.0mm)
Wire Gauge30 AWG
Contact FinishTin
ColorWhite
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H4BBT-10105-W1
Related LinksH4BBT-1, H4BBT-10105-W1 Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
H4BBT-10105-W1 Details Description
Related parts for H4BBT-10105-W1
TRIMMER 20K OHM 0.3W TH datasheet.pdf
FUSE DUAL ELEMENT 25A 250V datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 1.5A 150 MOHM datasheet.pdf
CONN D-SUB PLUG 50POS CRIMP datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 375MA 125VAC/VDC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 32POS BOX MNT PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 10 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 150W datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf