FFF H512105100J0G
H512105100J0G picture photo
Mfg. Part Number
H512105100J0G
Brief Description
350 TB SPR PLU F/SCREW
Datasheet Download
H512105100J0G.pdf
Availability of H512105100J0G
QUANTITY
H512105100J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of H512105100J0G
Internal Part NumberEIS-H512105100J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,040
TypePlug, Male Pins
Number of Positions12
Positions Per Level12
Number of Levels1
Pitch0.138" (3.50mm)
Voltage - IEC-
Current - UL4A
Voltage - UL300V
Wire Gauge or Range - AWG16-28 AWG
Wire Gauge or Range - mm²-
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
FeaturesMating Flange
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H512105100J0G
Related LinksH51210, H512105100J0G Datasheet, FFF Distributor
H512105100J0G Details Description
Related parts for H512105100J0G
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Ribbon Cable datasheet.pdf
CONN HEADER .05" 20POS DUAL R/A datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS DUAL BLACK datasheet.pdf
IC AMP CURRENT SENSE 8-MSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 13POS IN-LINE SLDR datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
CHOKE COM MODE datasheet.pdf
CRYSTAL 40.610 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf
CAP FILM 0.33UF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf
TV 19C 19#20 PIN J/N RECP datasheet.pdf
22UF 63V 8,2X11MM 105C 2000H datasheet.pdf