FFF H519105000J0G
H519105000J0G picture photo
Mfg. Part Number
H519105000J0G
Brief Description
350 TB SPRING PLUG
Datasheet Download
H519105000J0G.pdf
Availability of H519105000J0G
QUANTITY
H519105000J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of H519105000J0G
Internal Part NumberEIS-H519105000J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
TypePlug, Male Pins
Number of Positions19
Positions Per Level19
Number of Levels1
Pitch0.138" (3.50mm)
Voltage - IEC-
Current - UL4A
Voltage - UL300V
Wire Gauge or Range - AWG16-28 AWG
Wire Gauge or Range - mm²-
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H519105000J0G
Related LinksH51910, H519105000J0G Datasheet, FFF Distributor
H519105000J0G Details Description
Related parts for H519105000J0G
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 500PSI 1/8-27NPT 4-20MA datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 64VQFP datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
RES 1.3K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 48POS GOLD datasheet.pdf
CAP TANT 18UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
DIL SOLDER TAIL 2.54MM datasheet.pdf
TVS DIODE 130VWM 209VC PLAD datasheet.pdf
CAP FILM 0.068UF 5% 2500VDC AXIA datasheet.pdf