FFF H523105100J0G
H523105100J0G picture photo
Mfg. Part Number
H523105100J0G
Manufacturer
Product Category
Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Brief Description
350 TB SPR PLU F/SCREW
Datasheet Download
H523105100J0G.pdf
Availability of H523105100J0G
QUANTITY
H523105100J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of H523105100J0G
Internal Part NumberEIS-H523105100J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,010
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
SeriesH5
PackagingBulk
TypePlug, Male Pins
Number of Positions23
Positions Per Level23
Number of Levels1
Pitch0.138" (3.50mm)
Header Orientation-
Plug Wire Entry180°
Termination StyleScrewless - Leg Spring, Push-In Spring
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Current - IEC-
Voltage - IEC-
Current - UL4A
Voltage - UL300V
Wire Gauge or Range - AWG16-28 AWG
Wire Gauge or Range - mm²-
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
FeaturesMating Flange
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H523105100J0G
Related LinksH52310, H523105100J0G Datasheet, FFF Distributor
H523105100J0G Details Description
Related parts for H523105100J0G
TRANS PNP 40V 1A TO92 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 5.08MM 2POS BK datasheet.pdf
BOARD FOR LPC2106 48-LQFP datasheet.pdf
CONV DC/DC 1.25W 3.3VIN 12VOUT datasheet.pdf
CLEAN CUT 1/2" BLACK 500' datasheet.pdf
Crystal 16.0000MHz 20ppm 10pF 100 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CABLE 2COND 18AWG GREEN 1000' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf