Hirose Electric Co Ltd H5BBT-10105-N7
H5BBT-10105-N7 picture photo
Mfg. Part Number
H5BBT-10105-N7
Brief Description
JUMPER-H2728TR/C2065N/H2728TR 5"
Datasheet Download
H5BBT-10105-N7.pdf
Availability of H5BBT-10105-N7
QUANTITY
H5BBT-10105-N7 Order Process
Ship out your order
Specifications of H5BBT-10105-N7
Internal Part NumberEIS-H5BBT-10105-N7
Contact EndSocket to Socket
Length5.0" (127.0mm)
Wire Gauge16 AWG
Contact FinishTin
ColorBrown
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H5BBT-10105-N7
Related LinksH5BBT-1, H5BBT-10105-N7 Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
H5BBT-10105-N7 Details Description
Related parts for H5BBT-10105-N7
RES SMD 1.15K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC DIFF LINE DRIVER H-S 8-SOIC datasheet.pdf
OSC XO 29.4912MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
RES 150 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 80.6K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 540MA 770 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
HDM W/FA SAPR115F170F G CUTS datasheet.pdf
CAP FILM 120NF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf