Hirose Electric Co Ltd H5BBT-10105-R2
H5BBT-10105-R2 picture photo
Mfg. Part Number
H5BBT-10105-R2
Brief Description
JUMPER-H2730TR/C2016R/H2730TR 5"
Datasheet Download
H5BBT-10105-R2.pdf
Availability of H5BBT-10105-R2
QUANTITY
H5BBT-10105-R2 Order Process
Ship out your order
Specifications of H5BBT-10105-R2
Internal Part NumberEIS-H5BBT-10105-R2
Contact EndSocket to Socket
Length5.0" (127.0mm)
Wire Gauge22 AWG
Contact FinishTin
ColorRed
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H5BBT-10105-R2
Related LinksH5BBT-1, H5BBT-10105-R2 Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
H5BBT-10105-R2 Details Description
Related parts for H5BBT-10105-R2
CAP FILM 4700PF 5% 100VDC RADIAL datasheet.pdf
IC XDCP 100-TAP 1K EE 8-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 DIP SLD datasheet.pdf
RES SMD 6.73KOHM 0.01% 1/4W 0805 datasheet.pdf
HARDWARE MX50EBOOKDC1 datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP TANT 0.033UF 5% 100V AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 5% 35V AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 156.25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HDR VERT MALE 508MM 5C MTG ENDS datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 80V SNAP datasheet.pdf