Hirose Electric Co Ltd H5BXT-10108-V2
H5BXT-10108-V2 picture photo
Mfg. Part Number
H5BXT-10108-V2
Brief Description
JUMPER-H2730TR/C2016V/X 8"
Datasheet Download
H5BXT-10108-V2.pdf
Availability of H5BXT-10108-V2
QUANTITY
H5BXT-10108-V2 Order Process
Ship out your order
Specifications of H5BXT-10108-V2
Internal Part NumberEIS-H5BXT-10108-V2
Contact EndSocket to Cable (Round)
Length8.0" (203.2mm)
Wire Gauge22 AWG
Contact FinishTin
ColorViolet
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H5BXT-10108-V2
Related LinksH5BXT-1, H5BXT-10108-V2 Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
H5BXT-10108-V2 Details Description
Related parts for H5BXT-10108-V2
MOSFET N-CH 100V 80A TO-262AB datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 40V AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 33VWM 59VC SMB datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 8-SOIC datasheet.pdf
RES 5.62K OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC USB HUB AND CONTOLLER 48-QFN datasheet.pdf
23 SIL HORIZ PIN HDR datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
CAP CER 1.1PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf