FFF H806108000J0G
H806108000J0G picture photo
Mfg. Part Number
H806108000J0G
Brief Description
1500 TB SPRING CLAMP 45D
Datasheet Download
H806108000J0G.pdf
Availability of H806108000J0G
QUANTITY
H806108000J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of H806108000J0G
Internal Part NumberEIS-H806108000J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Number of Levels1
Positions Per Level6
Pitch0.591" (15.00mm)
Mating Orientation45° (135°) Angle with Board
Current37A
Voltage600V
Features-
ColorGray
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H806108000J0G
Related LinksH80610, H806108000J0G Datasheet, FFF Distributor
H806108000J0G Details Description
Related parts for H806108000J0G
RES ARRAY 4 RES 39 OHM 2012 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.012UF 100V X7R 0603 datasheet.pdf
IC PROCESSOR CAR SIGNAL SO-20 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 100V 12A TO277A datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 10-MSOP datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2850K 2SMD datasheet.pdf
VARISTOR 612V 4.5KA DISC 14MM datasheet.pdf
REFL 1POS 32.4MM RND OD 14.75MM datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 800V 400A DO200AA datasheet.pdf