FFF HA11515000J0G
HA11515000J0G picture photo
Mfg. Part Number
HA11515000J0G
Manufacturer
Product Category
Terminal Blocks - Wire to Board
Brief Description
254 TB SPRING CLAMP 180D
Datasheet Download
HA11515000J0G.pdf
Availability of HA11515000J0G
QUANTITY
HA11515000J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of HA11515000J0G
Internal Part NumberEIS-HA11515000J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,160
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Wire to Board
SeriesHA
PackagingBulk
Number of Levels1
Positions Per Level11
Pitch0.100" (2.54mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current2A
Voltage150V
Wire Gauge20-26 AWG
Mounting TypeThrough Hole
Wire TerminationScrewless - Leg Spring, Push-In Spring
FeaturesLever Actuated
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Housing MaterialThermoplastic
Contact Material - PlatingBrass - Tin Plated
Clamp Material - PlatingSteel, Stainless
Screw Material - Plating-
Torque - Screw-
Screw Thread-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HA11515000J0G
Related LinksHA1151, HA11515000J0G Datasheet, FFF Distributor
HA11515000J0G Details Description
Related parts for HA11515000J0G
RES SMD 1.2K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100 WW datasheet.pdf
CAP CER 270PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 66.5K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK BST PWM 36HQFN datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 800V 1A DO204AL datasheet.pdf
CONN RCPT 2 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 300W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 25W datasheet.pdf
TVS DIODE 110VWM 177VC SMC datasheet.pdf
EDGE SENSOR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf