FFF HA20715000J0G
HA20715000J0G picture photo
Mfg. Part Number
HA20715000J0G
Manufacturer
Product Category
Terminal Blocks - Wire to Board
Brief Description
381 TB SPRING CLAMP 180D
Datasheet Download
HA20715000J0G.pdf
Availability of HA20715000J0G
QUANTITY
HA20715000J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of HA20715000J0G
Internal Part NumberEIS-HA20715000J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Part NumberAnytek Integration 02/Apr/2015
Standard Package2,016
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Wire to Board
SeriesHA
PackagingBulk
Number of Levels1
Positions Per Level20
Pitch0.150" (3.81mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current6A
Voltage300V
Wire Gauge16-26 AWG
Mounting TypeThrough Hole
Wire TerminationScrewless - Leg Spring, Push-In Spring
FeaturesLever Actuated
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Housing MaterialThermoplastic
Contact Material - PlatingBrass - Tin Plated
Clamp Material - PlatingSteel, Stainless
Screw Material - Plating-
Torque - Screw-
Screw Thread-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HA20715000J0G
Related LinksHA2071, HA20715000J0G Datasheet, FFF Distributor
HA20715000J0G Details Description
Related parts for HA20715000J0G
RES SMD 240 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SENSOR 1500PSIS 9/16 UNF 5V datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR AD7606 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.15A TSOT23-5 datasheet.pdf
CONN PLUG 48POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
RES 68 OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
UPPER BUSHING HDWR SW PLAS BLK datasheet.pdf
RES 10.5K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf