FFF HA24315000J0G
HA24315000J0G picture photo
Mfg. Part Number
HA24315000J0G
Manufacturer
Product Category
Terminal Blocks - Wire to Board
Brief Description
500 TB SPRING CLAMP 180D
Datasheet Download
HA24315000J0G.pdf
Availability of HA24315000J0G
QUANTITY
HA24315000J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of HA24315000J0G
Internal Part NumberEIS-HA24315000J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Part NumberAnytek Integration 02/Apr/2015
Standard Package2,010
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Wire to Board
SeriesHA
PackagingBulk
Number of Levels1
Positions Per Level24
Pitch0.197" (5.00mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current10A
Voltage300V
Wire Gauge14-24 AWG
Mounting TypeThrough Hole
Wire TerminationScrewless - Leg Spring, Push-In Spring
FeaturesLever Actuated
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Housing MaterialThermoplastic
Contact Material - PlatingBrass - Tin Plated
Clamp Material - PlatingSteel, Stainless
Screw Material - Plating-
Torque - Screw-
Screw Thread-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HA24315000J0G
Related LinksHA2431, HA24315000J0G Datasheet, FFF Distributor
HA24315000J0G Details Description
Related parts for HA24315000J0G
IC MPU SUPERVISOR SOT23-5 datasheet.pdf
TVS DIODE 25.6VWM 41.5VC DO204AL datasheet.pdf
LEVER FOR ROTARY SWITCH datasheet.pdf
POT 250K OHM 1/4W CARBON LINEAR datasheet.pdf
CONN HDR 16POS 2.54MM T/H TIN datasheet.pdf
SLOTTED WALL DUCT 3X3 W/ADH datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X6MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN CABLE CLAMP SZ 10 datasheet.pdf
POSITIONER SPRING LOADED datasheet.pdf
SWITCH LEVER SPST-NO 16A datasheet.pdf