| Internal Part Number | EIS-HAA24-0.6-A+ | |
| Lead Free Status / RoHS Status | Vendor undefined / Vendor undefined | |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | ||
| Production Status (Lifecycle) | Obsolete / Discontinued | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Standard Package | 1 | |
| Category | Power Supplies - External/Internal (Off-Board) | |
| Family | AC DC Converters | |
| Series | International Linear | |
| Type | Linear | |
| Number of Outputs | 2 | |
| Voltage - Input | 100 ~ 264 VAC | |
| Voltage - Output 1 | 24V | |
| Voltage - Output 2 | -24V | |
| Voltage - Output 3 | - | |
| Voltage - Output 4 | - | |
| Current - Output (Max) | 600mA, 600mA | |
| Power (Watts) | 29W | |
| Applications | ITE (Commercial) | |
| Voltage - Isolation | - | |
| Efficiency | 60% | |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C (With Derating) | |
| Features | Adjustable Output, Remote Sense, Universal Input | |
| Mounting Type | Chassis Mount | |
| Size / Dimension | 6.50" L x 4.00" W x 1.62" H (165.1mm x 101.6mm x 41.2mm) | |
| Minimum Load Required | - | |
| Approvals | CE, cURus, TUV | |
| Power (Watts) - Max | 29W | |