| Internal Part Number | EIS-HAC24A150H-10 | |
| Standard Package | 5 | |
| Category | Relays | |
| Family | Solid State Relays | |
| Series | HAC | |
| Packaging | Bulk | |
| Circuit | SPST-NO (1 Form A) | |
| Output Type | AC | |
| On-State Resistance | - | |
| Load Current | 150A | |
| Voltage - Input | 150 ~ 270VAC | |
| Voltage - Load | 24 ~ 280 V | |