Vishay/BCcomponents HAE103MBASDFKR
HAE103MBASDFKR picture photo
Mfg. Part Number
HAE103MBASDFKR
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 10000PF 1KV RADIAL
Datasheet Download
HAE103MBASDFKR.pdf
Availability of HAE103MBASDFKR
QUANTITY
HAE103MBASDFKR Order Process
Ship out your order
Specifications of HAE103MBASDFKR
Internal Part NumberEIS-HAE103MBASDFKR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesHAE
PackagingBulk
Capacitance10000pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature Coefficient-
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.591" Dia (15.00mm)
Height - Seated (Max)0.709" (18.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
FeaturesHigh Voltage
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HAE103MBASDFKR
Related LinksHAE103M, HAE103MBASDFKR Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
HAE103MBASDFKR Details Description
Related parts for HAE103MBASDFKR
DIODE ZENER 15V 1W DO204AL datasheet.pdf
IC DAC 12BIT QUAD SRL LP 16-DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .050 SMD datasheet.pdf
V/T REC POWERBLADE LF datasheet.pdf
IC ANLG FRONT END 22MSPS 56-TQFN datasheet.pdf
RES 35K OHM 4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT CPC 4POS R/A datasheet.pdf
Crystal 25.0000MHz 20ppm 12pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 24 OHM 1.5W 5% AXIAL datasheet.pdf