Vishay/BCcomponents HAX223MBADRUKR
HAX223MBADRUKR picture photo
Mfg. Part Number
HAX223MBADRUKR
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.022UF 1KV RADIAL
Datasheet Download
HAX223MBADRUKR.pdf
Availability of HAX223MBADRUKR
QUANTITY
HAX223MBADRUKR Order Process
Ship out your order
Specifications of HAX223MBADRUKR
Internal Part NumberEIS-HAX223MBADRUKR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesHAX
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.022µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature Coefficient-
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.709" Dia (18.00mm)
Height - Seated (Max)0.827" (21.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
FeaturesHigh Voltage
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HAX223MBADRUKR
Related LinksHAX223M, HAX223MBADRUKR Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
HAX223MBADRUKR Details Description
Related parts for HAX223MBADRUKR
IC ADC 10BIT DUAL 105MSPS 48LQFP datasheet.pdf
CAP NIOB OXIDE 22UF 20% 4V 1210 datasheet.pdf
OPTOISO 2.5KV 3CH OPEN COLL 16SO datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100 EXTEND datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 490MA 1.3 OHM datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 21 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
ENCODER datasheet.pdf
RES SMD 8.2M OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
381 TB PLUGGABLE PLUG WF datasheet.pdf
CAP FILM 27NF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf