Vishay/BCcomponents HAX472SBABLAKR
HAX472SBABLAKR picture photo
Mfg. Part Number
HAX472SBABLAKR
Brief Description
CAP CER 4700PF 1KV RADIAL
Datasheet Download
HAX472SBABLAKR.pdf
Availability of HAX472SBABLAKR
QUANTITY
HAX472SBABLAKR Order Process
Ship out your order
Specifications of HAX472SBABLAKR
Internal Part NumberEIS-HAX472SBABLAKR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesHAX
PackagingBulk
Capacitance4700pF
Tolerance-20%, +50%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature Coefficient-
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max)0.472" (12.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HAX472SBABLAKR
Related LinksHAX472S, HAX472SBABLAKR Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
HAX472SBABLAKR Details Description
Related parts for HAX472SBABLAKR
CONN BACKSHELL DB15 METAL PLATED datasheet.pdf
RESISTOR POWER ADJ 25 OHM 50W datasheet.pdf
IC ADC 24BIT SIGMA-DELTA 10MSOP datasheet.pdf
IC OPAMP BUFFER 8MHZ RRO 24QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
IC MPU OMAP-35XX 600MHZ 423FCBGA datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V 1.3NS 50PPM 2X2.5 datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 3KV RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 56UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 4.3PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf