Vishay/BCcomponents HAZ102MBABLBKR
HAZ102MBABLBKR picture photo
Mfg. Part Number
HAZ102MBABLBKR
Brief Description
CAP CER 1000PF 1KV RADIAL
Datasheet Download
HAZ102MBABLBKR.pdf
Availability of HAZ102MBABLBKR
QUANTITY
HAZ102MBABLBKR Order Process
Ship out your order
Specifications of HAZ102MBABLBKR
Internal Part NumberEIS-HAZ102MBABLBKR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationEliminate Pb in Ceramic Capacitors 26/Feb/2015
Standard Package2,200
SeriesHAZ
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance1000pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature Coefficient-
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max)0.472" (12.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HAZ102MBABLBKR
Related LinksHAZ102M, HAZ102MBABLBKR Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
HAZ102MBABLBKR Details Description
Related parts for HAZ102MBABLBKR
FAN AXIAL 172X50.8MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
IC COMPARATOR MAGNITUDE 16TSSOP datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 2K OHM 10% 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 540NH 7A 11 MOHM SMD datasheet.pdf
TVS DIODE 171VWM 274VC SMB datasheet.pdf
LED EASYWHT WARM WHT 2700K 2SMD datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 100K OHM 8SIP datasheet.pdf