Vishay/BCcomponents HAZ272MBABRBKR
HAZ272MBABRBKR picture photo
Mfg. Part Number
HAZ272MBABRBKR
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 2700PF 1KV RADIAL
Datasheet Download
HAZ272MBABRBKR.pdf
Availability of HAZ272MBABRBKR
QUANTITY
HAZ272MBABRBKR Order Process
Ship out your order
Specifications of HAZ272MBABRBKR
Internal Part NumberEIS-HAZ272MBABRBKR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationEliminate Pb in Ceramic Capacitors 26/Feb/2015
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesHAZ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2700pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature Coefficient-
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
FeaturesHigh Voltage
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HAZ272MBABRBKR
Related LinksHAZ272M, HAZ272MBABRBKR Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
HAZ272MBABRBKR Details Description
Related parts for HAZ272MBABRBKR
IC OPAMP CFA 480MHZ SOT23-5 datasheet.pdf
TERM SOLDER TURRET .186" .082"L datasheet.pdf
IC ADC 12-BIT 300KSPS 16-QSOP datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1.5A 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 2.94K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONV AC/DC 2A 6.5-18VIN 3.0-5.5V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
RES 2.67K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 3.9UF 5% 75V AXIAL datasheet.pdf
CONN HOUSING FOR RJ45 JACKS datasheet.pdf
SENSOR CURRENT HALL 25A AC/DC datasheet.pdf
BCM BUS CONVERTER 48V 300W datasheet.pdf