Vishay/BCcomponents HAZ331MBACFGKR
HAZ331MBACFGKR picture photo
Mfg. Part Number
HAZ331MBACFGKR
Brief Description
CAP CER 330PF 1KV RADIAL
Datasheet Download
HAZ331MBACFGKR.pdf
Availability of HAZ331MBACFGKR
QUANTITY
HAZ331MBACFGKR Order Process
Ship out your order
Specifications of HAZ331MBACFGKR
Internal Part NumberEIS-HAZ331MBACFGKR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesHAZ
PackagingBulk
Capacitance330pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature Coefficient-
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max)0.394" (10.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HAZ331MBACFGKR
Related LinksHAZ331M, HAZ331MBACFGKR Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
HAZ331MBACFGKR Details Description
Related parts for HAZ331MBACFGKR
IC OPAMP GP 8SO datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS R/A .050 DIP datasheet.pdf
CAP CER 10UF 6.3V X7R 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
8341-8 TERMINAL HOLD DOWN PIN datasheet.pdf
RES 166 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE PIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf
OSC XO 20.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf