Winchester Electronics HBC1855A(U)
HBC1855A(U) picture photo
Mfg. Part Number
HBC1855A(U)
Manufacturer
Product Category
Coaxial Connectors (RF)
Brief Description
BNC HD PLUG FOR 1855A UNMARKED
Datasheet Download
HBC1855A(U).pdf
Availability of HBC1855A(U)
QUANTITY
HBC1855A(U) Order Process
Ship out your order
Specifications of HBC1855A(U)
Internal Part NumberEIS-HBC1855A(U)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Connectors, Interconnects
FamilyCoaxial Connectors (RF)
Series-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HBC1855A(U)
Related LinksHBC18, HBC1855A(U) Datasheet, Winchester Electronics Distributor
HBC1855A(U) Details Description
Related parts for HBC1855A(U)
IC MULTIPLEXER TRPL 1X2 16DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC DISTRIBUTION SW 0.5A SOT23-6 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPST 10A 6V datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 160KB FLASH 176BGA datasheet.pdf
POT 20K OHM 1W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
RES 4.75K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 10% 15V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 150K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .125" datasheet.pdf
VARISTOR 420V 6.5KA DISC 14MM datasheet.pdf