Vishay/BCcomponents HBE103MBBCRUKR
HBE103MBBCRUKR picture photo
Mfg. Part Number
HBE103MBBCRUKR
Brief Description
CAP CER 10000PF 2KV RADIAL
Datasheet Download
HBE103MBBCRUKR.pdf
Availability of HBE103MBBCRUKR
QUANTITY
HBE103MBBCRUKR Order Process
Ship out your order
Specifications of HBE103MBBCRUKR
Internal Part NumberEIS-HBE103MBBCRUKR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesHBE
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10000pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated2000V (2kV)
Temperature Coefficient-
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.591" Dia (15.00mm)
Height - Seated (Max)0.709" (18.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HBE103MBBCRUKR
Related LinksHBE103M, HBE103MBBCRUKR Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
HBE103MBBCRUKR Details Description
Related parts for HBE103MBBCRUKR
RES SMD 124K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS DUAL .05" SMD datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
MEMORY CARD SD PRO DUO 128MB datasheet.pdf
CAP FILM 4700PF 5% 630VDC RADIAL datasheet.pdf
POT 5K OHM 1/20W CARBON LOG datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
PLUG 7POS 0 DEG BLK/YEL 5.3-6.5 datasheet.pdf