Sullins Connector Solutions HBM12DSAN
HBM12DSAN picture photo
Mfg. Part Number
HBM12DSAN
Brief Description
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD
Datasheet Download
HBM12DSAN.pdf
Availability of HBM12DSAN
QUANTITY
HBM12DSAN Order Process
Ship out your order
Specifications of HBM12DSAN
Internal Part NumberEIS-HBM12DSAN
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row12
Number of Positions24
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ColorBlue
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HBM12DSAN
Related LinksHBM1, HBM12DSAN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
HBM12DSAN Details Description
Related parts for HBM12DSAN
MULTI-PAIR 24COND 22AWG 500' datasheet.pdf
RES SMD 165 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 39PF 1KV NP0 1206 datasheet.pdf
RES SMD 1.78K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
RES SMD 8.2K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 35V 10% 2413 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 150W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 0.4VA 20V datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
CAP FILM 1.2UF 10% 1.5KV RADIAL datasheet.pdf