Sullins Connector Solutions HBM15DRKN-S13
HBM15DRKN-S13 picture photo
Mfg. Part Number
HBM15DRKN-S13
Brief Description
CONN EDGECARD 30POS .156 EXTEND
Datasheet Download
HBM15DRKN-S13.pdf
Availability of HBM15DRKN-S13
QUANTITY
HBM15DRKN-S13 Order Process
Ship out your order
Specifications of HBM15DRKN-S13
Internal Part NumberEIS-HBM15DRKN-S13
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row15
Number of Positions30
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
FeaturesCard Extender
Mounting TypeBoard Edge, Straddle Mount
ColorBlue
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HBM15DRKN-S13
Related LinksHBM15D, HBM15DRKN-S13 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
HBM15DRKN-S13 Details Description
Related parts for HBM15DRKN-S13
IC REG LDO 2.85V 0.15A SC70-5 datasheet.pdf
TAPE BOX SEALING 72MMX100M CLEAR datasheet.pdf
CAP TACT RECT RED/FROST WHT LENS datasheet.pdf
QUICKON CONN PNL MNT 3POS+GRND datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 6POS 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 25W datasheet.pdf
CONN PLUG 39POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 155VIN 10VOUT 50W datasheet.pdf