Sullins Connector Solutions HBM24DRKN-S13
HBM24DRKN-S13 picture photo
Mfg. Part Number
HBM24DRKN-S13
Brief Description
CONN EDGECARD 48POS .156 EXTEND
Datasheet Download
HBM24DRKN-S13.pdf
Availability of HBM24DRKN-S13
QUANTITY
HBM24DRKN-S13 Order Process
Ship out your order
Specifications of HBM24DRKN-S13
Internal Part NumberEIS-HBM24DRKN-S13
Number of Positions48
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
FeaturesCard Extender
Mounting TypeBoard Edge, Straddle Mount
TerminationSolder
ColorBlue
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
Material - InsulationPolybutylene Terephthalate (PBT)
Read OutDual
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HBM24DRKN-S13
Related LinksHBM24D, HBM24DRKN-S13 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
HBM24DRKN-S13 Details Description
Related parts for HBM24DRKN-S13
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 3A 120V datasheet.pdf
BOX ABS GRAY 4.72"L X 4.72"W datasheet.pdf
IC 8051 MCU 32K FLASH 32LQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 datasheet.pdf
TOOL HAND PEW12 22-28AWG datasheet.pdf
IC TXRX RS485/RS422 14-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 220 OHM 5% 1W 2010 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 150W datasheet.pdf
RES SMD 143K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG GREEN 2CKT .093 datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 200MS SNT-4A datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 4A SYNC 16WQFN datasheet.pdf