Sullins Connector Solutions HBM25DRYI
HBM25DRYI picture photo
Mfg. Part Number
HBM25DRYI
Brief Description
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD
Datasheet Download
HBM25DRYI.pdf
Availability of HBM25DRYI
QUANTITY
HBM25DRYI Order Process
Ship out your order
Specifications of HBM25DRYI
Internal Part NumberEIS-HBM25DRYI
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row25
Number of Positions50
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
ColorBlue
Flange FeatureTop Mount Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HBM25DRYI
Related LinksHBM2, HBM25DRYI Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
HBM25DRYI Details Description
Related parts for HBM25DRYI
IC DDR TERMINATION SPAK-5 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A SYNC 20QFN datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 13.8A TO263 datasheet.pdf
CONN TERM BLK FEED THRU 9MM BLUE datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 19PIN CRIMP datasheet.pdf
MINITEK datasheet.pdf
CAP CER 10UF 25V X7R RADIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 400MA 12WSON datasheet.pdf
CAP CER 36PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf