Vishay/BCcomponents HBU330KBBBRBKR
HBU330KBBBRBKR picture photo
Mfg. Part Number
HBU330KBBBRBKR
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 33PF 2KV N750 RADIAL
Datasheet Download
HBU330KBBBRBKR.pdf
Availability of HBU330KBBBRBKR
QUANTITY
HBU330KBBBRBKR Order Process
Ship out your order
Specifications of HBU330KBBBRBKR
Internal Part NumberEIS-HBU330KBBBRBKR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesHBU
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated2000V (2kV)
Temperature CoefficientN750
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max)0.394" (10.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
FeaturesHigh Voltage
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HBU330KBBBRBKR
Related LinksHBU330K, HBU330KBBBRBKR Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
HBU330KBBBRBKR Details Description
Related parts for HBU330KBBBRBKR
RES SMD 1.2K OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 5POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20TSSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.33K OHM 1% 1/2W 2010 datasheet.pdf
SWITCH TOP ROLLER ARM SLO ACT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 150W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 16POS PIN datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 21 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CABLE 40POS datasheet.pdf
CONN RCPT 53POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf