Vishay/BCcomponents HBZ151MBBCF0KR
HBZ151MBBCF0KR picture photo
Mfg. Part Number
HBZ151MBBCF0KR
Brief Description
CAP CER 150PF 2KV RADIAL
Datasheet Download
HBZ151MBBCF0KR.pdf
Availability of HBZ151MBBCF0KR
QUANTITY
HBZ151MBBCF0KR Order Process
Ship out your order
Specifications of HBZ151MBBCF0KR
Internal Part NumberEIS-HBZ151MBBCF0KR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
PackagingBulk
Capacitance150pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated2000V (2kV)
Temperature Coefficient-
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max)0.394" (10.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HBZ151MBBCF0KR
Related LinksHBZ151M, HBZ151MBBCF0KR Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
HBZ151MBBCF0KR Details Description
Related parts for HBZ151MBBCF0KR
CABLE TIE 40LB NAT 8" datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MT W/SCKT datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 2.7K OHM 1% 1/2W MELF datasheet.pdf
SWITCH ROLLER SPDT 6A QC datasheet.pdf
BLADE RETAINER OUTER datasheet.pdf
LED IND LIGHT SS GRN 6V WIRE LD datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR TOGGLE datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 108MA 3.8 OHM TH datasheet.pdf
MOD THYRISTOR DUAL 12KV TO-240 datasheet.pdf
TV 30C MIXED SKT RECP datasheet.pdf
2.35 V to 5.25 V, 1 MSPS, 12-/10-/8-Bit ADCs in 6-Lead SC70 IC datasheet.pdf