Vishay/BCcomponents HBZ221MBBSCNKR
HBZ221MBBSCNKR picture photo
Mfg. Part Number
HBZ221MBBSCNKR
Brief Description
CAP CER 220PF 2KV RADIAL
Datasheet Download
HBZ221MBBSCNKR.pdf
Availability of HBZ221MBBSCNKR
QUANTITY
HBZ221MBBSCNKR Order Process
Ship out your order
Specifications of HBZ221MBBSCNKR
Internal Part NumberEIS-HBZ221MBBSCNKR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
PackagingBulk
Capacitance220pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated2000V (2kV)
Temperature Coefficient-
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max)0.394" (10.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HBZ221MBBSCNKR
Related LinksHBZ221M, HBZ221MBBSCNKR Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
HBZ221MBBSCNKR Details Description
Related parts for HBZ221MBBSCNKR
CONN SOCKET 18-24AWG GOLD CRIMP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 91 OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 205 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
LED YELLOW CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
LAMP INCAN PNL MNT T3 1/4 AMBER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
RES SMD 35.7K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
DIODE ZENER 47V 500MW SOD123 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
HOUR METER datasheet.pdf
4700UF 63V 35X60MM 85C 10000H datasheet.pdf