Citizen Finedevice HC-49/U-S4000000ABJB
HC-49/U-S4000000ABJB picture photo
Mfg. Part Number
HC-49/U-S4000000ABJB
Brief Description
Crystal 4.0000MHz 30ppm 18pF 150 Ohm -10°C - 60°C Through Hole HC49/US
Datasheet Download
HC-49/U-S4000000ABJB.pdf
Availability of HC-49/U-S4000000ABJB
QUANTITY
HC-49/U-S4000000ABJB Order Process
Ship out your order
Specifications of HC-49/U-S4000000ABJB
Internal Part NumberEIS-HC-49/U-S4000000ABJB
TypeMHz Crystal
Frequency4MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)150 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Package / CaseHC49/US
Size / Dimension0.453" L x 0.183" W (11.50mm x 4.65mm)
Height0.138" (3.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HC-49/U-S4000000ABJB
Related LinksHC-49/U-S4, HC-49/U-S4000000ABJB Datasheet, Citizen Finedevice Distributor
HC-49/U-S4000000ABJB Details Description
Related parts for HC-49/U-S4000000ABJB
CAP TANT 10UF 25V 20% 2812 datasheet.pdf
CONN MINI TYPE-K MALE datasheet.pdf
CONN SPLICING UNSEALED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 100W datasheet.pdf
RES 200K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 4 OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 1A 120V datasheet.pdf
20W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf
750 TB SOCKET CLOSE VER datasheet.pdf
CONN RCPT datasheet.pdf
HD 38999 88C 88#23 PIN RECP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 6POS SKT datasheet.pdf